KAMPANYALAR

info@sultanbayrak.com.tr

(0212) 476 43 59

Parti Bayrakları

Bayrak deyince insanların aklına genel olarak ülkeleri temsil eden kumaş parçaları gelir. Aslında ilk olarak bu kumaş parçalarının kullanım amacı oldukça farklıydı. Örneğin eski Türklerde han veya hakanın hâkimiyetini dosta düşmana göstermesi amacıyla üzerinde çoğunlukla kurt motifi olan bir kumaşı mızrağa bağlayarak toprağa dikmesi ile “batrak” adı verilen şimdinin modern bayrağı kullanılırdı.

Üzerlerinde çeşitli desen ve motiflerin bulunduğu bayraklar, değişik ebat ve şekillerde yapılarak tanıtım ve reklam amacıyla kullanılmaya başlandı. Özellikle siyasi partiler bu durumu oldukça faal bir şekilde kullanıyorlar. Üzerlerinde amblemlerinin bulunduğu parti bayrakları söz konusu partinin il – ilçe başkanlıklarında kullanıldığı gibi her türlü etkinliklerinde de etrafı süslemektedirler.

Bununla birlikte seçim zamanı sipariş edilen seçim bayrakları seçim sürecinde cadde ve sokakların rengarenk olmasını sağlarlar. Parti tanıtım bayrakları mitinglerde veya yapılan yardım çalışmalarında sıklıkla bir nevi propaganda amaçlı olarak kullanılır. Parti bayrağı yaptırmak için bayrak imalatçıları ile söz konusu miting veya organizasyondan bir süre önce iletişime geçilmeli ve çeşit ile ebat söylenmelidir.